اطلاعیه شماره ۲ کمپین "علیه طرح فاشیستی پاکسازی یونان از پناهجویان "

 

اوضاع بحرانی شهر "کالاماتا" برای پناهجویاناخیرا "پانایوتیس نیکاس" شهردار شهر "کالاماتا"، طی‌ نامه‌ای به رئیس پلیس این شهر که در روزنامه‌های یونان منعکس شده است، خواستار خروج کامل مهاجرین و پناهجویان از این شهر شده است. این فاشیست گفته است که "پناهجویان نظم عمومی را بر هم زده اند، شبها در پارک‌ها می‌خوابند و جلوه بدی به شهرمان داده اند". صحبت‌های این مسئول دولتی، در ادامه سیاست فاشیستی پاکسازی یونان از پناهجویان است. سیاستی که متحدانه در سراسر کشور یونان در حال اجرا است و پلیس هار و راسیست‌های جنایتکار را به جان پناهجویان بیدفاع انداخته است.

بنا بر اخبار منتشر شده در روزنامه‌های این کشور، از روز دوم آگوست تاکنون بیش از ۶۰۰۰ پناهجو دستگیر شده است . همچنین، بنا بر اخبار دریافتی، گروه فاشیستی "گلدن داون" که دارای چند کرسی در پارلمان یونان نیز هست، با حمله به یک مسجد در شهر آتن، در حالی‌ که تعداد زیادی در این مسجد بوده اند، اقدام به پرتاب گاز اشک آور به داخل مسجد کرده اند . بنا بر گزارش دريافتى دیگری، امروز شنبه ۱۱ آگوست، شهر آتن صحنه هجوم مجدد پلیس و نیروهای امنیتی به پناهجویان بوده است. پلیس با یورش به پناهجویان آنها را دستگیر و به بازداشتگاه منتقل کرده است. به گفته یکی‌ از شاهدان، تاکنون صدها پناهجو از جمله حدود ۳۰۰ پناهجوی ایرانی، دستگیر و به ترکیه و کشورهای دیگر اخراج شدند.

طرح فاشیستی پاکسازی یونان از پناهجویان را باید به شکست کشاند و فاشیست‌ها و احزاب دست راستی‌ در قدرت را سر جایشان نشاند. اين طرح فاشيستى٬ گوشه اى از پاسخ اردوى راست به بحران عميق سرمايه دارى در يونان است و به اين اعتبار طرحى ضد کارگرى و ضد چپ است.

دفتر پناهندگی حزب اتحاد کمونیسم کارگری بار دیگر از احزاب و نهادهای آزادیخواه، چپ و کمونیست و اتحادیه‌های کارگری در یونان، ميخواهد تا گسترده‌ترین اعتراضات را علیه این سياستهاى ارتجاعى و ضد انسانى سازمان دهند . در اين تلاش ضرورى و مبرم است که پناهجويان نيرويشان را متحدانه بميدان بکشند و در کنار اردوى آزاديخواهان در يونان عليه فاشيسم مقابله کنند.

عليه فاشيسم و طرح پاکسازى قومى متحد شويم!

دفتر دفاع از حقوق پناهندگی حزب اتحاد کمونیسم کارگری
۱۱ آگوست ۲۰۱۲ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

جهت ارتباط با کمپین با ايميل و تلفن زیر تماس بگیرید:
sirvan_qaderi@yahoo.com

 ۰۰۴۴۷۴۴۶۱۳۵۸۵۷