پتروشیمی بندر شاهپور،
دو کارگر کشته شدند!

بنا به گزارش دريافتى٬ متاسفانه امروز سه شنبه٬ دو نفر از کارکنان مجتمع پتروشيمى بندر شاهپور بر اثر گاز گرفتگی در یکی از سیلوهای واحد پلی اتیلن سنگین این مجتمع جان خود را از دست دادند.

بنا به اظهار قدرت الله نصیری مدير عامل اين شرکت بعد حادثه٬ يکى از کارگران جواد عبادى ٣١ ساله و کارگر تعمیراتی بود که در حین تعویض فیلتر سیلو از ارتفاع به درون سیلوی واحد پلی اتیلن سنگین سقوط کرده و دچار خفگی شد. نفر دوم عادل آلبوغبیش ٣٨ ساله با تجهیزات امداد و نجات برای نجات همکار خود قصد ورود به مخزن یاد شده را داشت که وی نیز به دلیل مشکلات تنفسی در سیلوی یاد شده سقوط و به علت خفگی فوت نمود.

حزب درگذشت کارگران جانباخته جواد عبادى و عادل آلبوغبیش را به اعضاى خانواده و بستگان و همکاران آنها صميمانه تسليت ميگويد. مسئول کل اين جنايتها در محيط کار حکومت اسلامى سرمايه داران است که کمترين توجه و مسئوليتى در قبال استاندارهاى ايمنى محيط کار ندارند و براى بالا بردن سود از جان کارگران مايه ميگذارند. کارگران پتروشيمى ها و صنايع ديگر ضرورى است خواست کنترل و نظارت کارگران بر ايمنى محيط کار را طرح و اعمال کنند. کارگران بايد از کار کردن در محيط ناامن امتناع کنند. محيط کار قصاب خانه و کشتارگاه نيست.

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
١٠ خرداد ١٣٩٠ – ٣١ مه ٢٠١١