کارگران شرکت نفت و گاز آباد راهان عسلویه
اخراج از کار، نپرداختن دستمزدها!

بنا به خبر دريافتى٬ در چند روز گذشته به دستور کارفرما 15 نفر از کارگران شرکت پیمانکاری نفت و گاز آباد راهان مستقر در فازهای 22 و23 و 24 مجموعه صنعتى عسلویه از کار اخراج شده اند. کارفرما در جواب کارگران اخراجی گفته است: بخشهایی از پروژه کاری به اتمام رسیده و فعلا نه نیاز به کارگر داریم و نه پول اضافی که به  کارگر بدهیم. علاوه بر اخراج کارگران هم اکنون بیش از 1500 نفر از کارگران شاغل نیز دستمزدها و مبالغ مربوط به اضافه کاری فروردین ماه را دریافت نکرده اند.

"چوبدار" مدیر شرکت و سرمایه دار منفوری که از قبل کار و استثمار کارگران به ثروت نجومی و سرسام آوری رسیده به طرق مختلف از پرداخت دستمزدهای ناچیز کارگران طفره میرود. در هنگام پرداختها به هر بهانه ای از سر و ته دستمزدها میزند. هر از چند گاه که نسبت به اعتراض و اعتصاب کارگران ناراضی احساس خطر ميکند بلافاصله و با توسل به بهانه های من در آوردی و دروغ تعدادی از کارگران ناراضی و موی دماغ!! را از کار اخراج مینماید. کارفرماها با توسل به حربه اخراج ميخواهند هم از "شر" کارگران معترض خلاص شوند و هم بقيه حساب کارشان را بکنند.  

شرکت پیمانکاری نفت و گاز آباد راهان با بیش از 1500 نفر کارگر قرار دادی با قرار دادهای یکطرفه و سفید امضا یکساله، با دستمزدهای 330 هزار تومانی که البته تا امروز پرداخت نشده و ساعت کاری از 6 صبح تا 7 شب و اضافه کار اجباری در تعطیلات، هم اکنون مجری بخشهایی از پروژه های نفت و گاز در فازهای 22 و23 و 24 در پالایشگاه عسلویه میباشد.

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٢۵ ارديبهشت ١٣٩٠ – ١۵ مه ٢٠١١