کارگران شرکت مهندسین مشاور یکم
یکماه دستمزد معوق!

بنا به خبر دريافتى٬ هم اکنون با گذشت 8 روز از پایان فروردین ماه بیش از 2000 نفر از کارگران شرکت عمرانی مهندسین مشاور یکم دستمزدی دریافت نکرده اند. لازم به یاد آوریست دستمزدهای اسفند ماه سال گذشته را هم نیز همین چند روز پیش به کارگران پرداخته اند. کارگران ناراضی و معترض مصرانه خواهان دریافت دستمزدهای ناچیزشان هستند اما در مقابل "شنتیا" مدیر و از سهامداران اصلی شرکت به همراه همدستانش به انحاء مختلف از پرداخت دستمزد کارگران خودداری می ورزند و با وعده های دروغ امروز و فردا کارگران را در سرگردانی و ابهام فرو برده اند.

یکی از کارگران میگفت: ما با کار شبانه روزی و طاقت فرسا٬ با زندگی در کمپهای کثیف و غیر بهداشتی و فاقد امکانات و دوری از خانواده هایمان٬ با دستمزدهای بسیار ناچیز و چند برابر زیر خط فقر که آن را هم به موقع نمیپردازند٬ برای شنتیا و همدستان دزدش درآمدهای میلیاردی تولید میکنیم. آن وقت ما کارگران را در وضعیتی گذاشته اند که معلوم نیست که آیا فردا ما را بر سر کار نگه میدارند یا نه؟ آیا دستمزدهایمان را میدهند تا اجاره خانه های عقب افتاده مان را بدهیم یا نه؟ این آقایان سرمایه دار انگل و حکومت اسلامیشان زندگی ما را در ناامنى و فقر و محرومیت مطلق فرو برده اند.

شرکت عمرانی مهندسین مشاور یکم با بیش از 2000 نفر کارگر قرار دادی با دستمزدهای 330 هزار تومانی و تعدادی کارگران ساعت مزد که دریافتیشان کمتر از کارگران قراردادی است٬ مجری و سازنده انواع پروژه های عمرانی و سد سازی است. هم اکنون تعدادی از کارگران در پروژه احداث سد بیجار شهر در استان گیلان و تعدادی نیز در طرحهای عمرانی در لنگرود و لاهیجان و بخشی از کارگران در پروژه های احداث سد در افغانستان و ... مشغول به کارند. ساعت کاری کارگران ظاهرا از 8 صبح تا 5 شب است٬ اما اضافه کاری اجباری تا شب و کار در همه ایام تعطیل برقرار است. آنهم در ازای دستمزدهای ناچیز و حداقلی که با تاخیر و انواع کار شکنی پرداخت میشود. دفتر مرکزی شرکت در چهار راه طالقانی و خیابان زرتشت تهران واقع است .

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
١٠ ارديبهشت ١٣٩٠ – ٣٠ آوريل ٢٠١١