ایساکو؛ ایران خودرو
دزدی کلان باند احمدی نژاد قاتل!

بنا به خبر دريافتى٬ اینروزها در ایران خودرو برخی از دزدیهای مدیران ارشد و نزدیکان و مشاوران احمدی نژاد تیر خلاص رو شده و اخبارش در بین کارگران معترض دهان به دهان می چرخد. به دنبال اختلاس و دزدیهای کلان ناصر مرزبان مدیر سابق ایساکو٬ که دیگر قابل حل و فصل و ماستمالی نبود٬ در ماه گذشته مرزبان چهره منفور ضد کارگری را بی سر و صدا از کار برکنار نمودند.  بنا به اخبار موثق فقط یک قلم از دزدیهای مرزبان مبلغ 800 میلیارد تومان می باشد که خبرش در نشریه داخلی ایساکو نیز منتشر شده است! البته مرزبان در دزدی و زد و بند مالی تنها نبوده است. منوچهر منطقی مدیر سابق شرکت ایران خودرو و برخی دیگر از مدیران ارشد اين شرکت همدست او بوده اند.

مجموعه صنعتى ايران خودرو و شرکتهاى تابعه مانند بسيارى از مراکز صنعتى در اختيار سران حکومتى و سرمايه داران نوکيسه است و تغييرات در مديريت اين شرکت و خودروسازيها رابطه مستقيمى با جنگ اينها برسر بردن سهم بيشتر از استثمار کارگران دارد. باند منطقی- مرزبان اخیرا در استان گیلان و حوالی رشت اقدام به تاسیس کارخانه خودرو سازی جديدى به نام "چری" نموده اند. اقدامات اولیه برای راه اندازی کارخانه مزبور انجام شده و قرار است در آینده خودرو سواری "چری" در این کارخانه تولید شود. خودرو چری در اصل ساخت چین بوده و طی قراردادی که با چین بسته اند قرار است خط تولید و مونتاژ این خودرو با همکاری چین در این کارخانه راه اندازی شود.

ارقام آشکار و پنهان دزديهاى سرمايه داران را نگاه کنيد و وضعيت حقوقى و دستمزد و شرايط کارگران را همينطور. اين باندهاى جنايتکار و مديرانشان از منطقى و مرزبان و بلورى و بذرپاش و ديگران٬ ايران خودور و سايپا و خودروسازيها را به اردوى بردگى تبديل کردند تا اين سودهاى هنگفت را به جيب بزنند. به همين هم قناعت نميکنند بلکه مدام در حال باندبازى و اختلاس و دزدى اند و حقوق ناچيز کارگران را هم بالا ميکشند.

اخراج کارگران ایساکو!
طی هفته گذشته 100 نفر از کارگران قراردادی و باسابقه ایساکو به دستور بابا زاده مدیر جدید ایساکو از کار اخراج شدند. علاوه بر این لیست 300 نفر دیگر از زنان کارگر شاغل در ایساکو برای اخراج در روزهای آینده تعيین و معرفی شده است! اکثر این زنان کارگر زحمتکش سرپرست خانوار بوده و یا بطریقی دستمزدهای ناچیزشان بخش مهمی از درآمد خانواده هایشان را تشکیل میدهد. این کارگران محروم و خانواده هایشان عملا  با از دست دادن کارشان از زندگی ساقط شده و به جمع ارتش ذخیره بیکارى خواهند پیوست. بابا زاده در جواب کارگران معترض علیه اخراج در جمع مدیران و نزدیکانش گفته است: باعث ورشکستگی و بحران مالی ایساکو همین نیروهای بیکاره، مصرف کننده و غیر مفید هستند که باید بسرعت تعدیل شوند!

بابا زاده از مشاوران نزدیک احمدی نژاد تیر خلاص زن بوده که پس از رو شدن دزدیهای مرزبان مدیر سابق ایساکو و بر کناریش مدیریت ایساکو را به دست گرفته و در اولین اقدام خود اخراج گسترده کارگران را در دستور گذاشته است. می خواهند بخشی از ورشکستگی و بحران مالی ایساکو را٬ که دزدیهای باند مرزبان – منطقی آن را تشديد کرده است٬ مانند هميشه از جیب و زندگی کارگران گرسنه و محروم تامين کنند.

شرکت ایساکو با 2100 کارگر قراردادی سفید و یک طرفه با پایه دستمزدهای 264 هزار تومانی در سطح تهران در غالب نمایندگیهائی که انواع لوازم ایران خودرو را توزیع میکنند فعال می باشد. اکثر کارگران بدلیل جابجایی و حمل محموله های سنگین بار به دیسک کمر و انواع بیماریهای مزمن مفاصل مبتلا هستند. ساعت کار از 7 صبح تا 4 عصر، اضافه کارى اجباری  از 4 تا 7 عصر٬ و کار در تعطیلات روال حاکم است. دفتر مرکزی ایساکو واقع در جاده مخصوص کرج می باشد.

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
مرگ بر سرمایه داری!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
١١ خرداد ١٣٨٨– ١ ژوئن ٢٠٠٩