کارگران پارس خودرو !
تهدید اخراج و بیکاری ادامه دارد

بنا به خبر دريافتى٬ 600 نفر از کارگران شرکت پیمانکاری سیکو پارس خودرو٬ به دلیل اشتهای سیری ناپذیر سرمایه داران برای کسب سود بیشتر و دسترسی به جلب و جذب نیروی کار ارزانتر٬ همچنان در برزخ بیکاری و فقر و تهدید مداوم اخراج از کار بسر میبرند.

بنا به اعلام قبلی میرزایی مدیر سیکو پارس خودرو به کارگران گفته بود تا پایان خرداد ماه قرارداد کاری شرکت سیکو با پارس خودرو به اتمام رسیده و همه کارگران از کار اخراج خواهند شد. اما برخلاف این تهدیدات در چند روز اخیر شرکت سیکو مجددا قراردادهای کاری 89 روزه تا پایان شهریور ماه را منعقد نموده است.

یکی از کارگران میگفت: میرزایی و همدستانش با تهدید به اخراج میخواهند که ما کارگران بیش از اینها مطیع و امر بردارشان باشیم تا هر جنایتشان در حق ما و خانواده هایمان با سکوت و خاموشی همراه باشد و هم مایلند به جای ما کارگران فعلی از کارگران بیکار و ارزان تری استفاده کنند تا سود بیشتری به جیب بزنند اما ترس از اعتراض ما کارگران فعلا بر افسارشا ن ترمز زده است .

 شرکت پیمانکاری سیکو با بیش از 600 کارگر قراردادی با قراردادهای 89 روزه، یکطرفه و سفید امضا و پایه دستمزد 303 هزار تومانی٬ ناظر و مجری استخر رنگ پارس خودرو واقع در کیلومتر 10 جاده قدیم کرج میباشد. ساعت کار کارگران از 7 صبح تا 3 عصر و اضافه کاری اجباری به روش بردگی مطلق تا پاسی از شب و ایام تعطیل بنا به صلاحدید کارفرما برقرار است. اکثریت کارگران به دلیل شرایط نامناسب و غیر ایمن کار و استنشاق بوی انواع مواد شیمیایی و رنگ به بیماریهای مزمن و لاعلاج تنفسی از قبیل آسم و تنگی نفس و حساسیت و ... مبتلا شده اند بی آنکه پولی و مجالی برای درمان واستراحت داشته با شند .

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٣١ خرداد ١۳۸۹ – ٢١ ژوئن ۲۰١۰