گزارشى از تهران

تهران، 22 خرداد !
همه شهر به حالت حکومت نظامی مطلق در آمده است

نازنين اکبرى
امروز شنبه 22 خرداد ماه، از دیشب فشارها و کنترلهای پلیسی به شدت افزایش یافته در اکثر خیابانها، چهار راهها و میادین اصلی اکیپهای ایست و بازرسی متشکل از انواع نیروهای مزدور و سرکوبگر از ارازل بسیجی و پاسداران آدمکش تا خود فروشان نیروی انتظامی مستقر شده اند. خیابانها و راه عبور اتومبیل ها را با نصب انواع موانع مسدود نموده و کور و بی هدف به تفتیش عابرین و خودروها میپردازند.

از ساعت 9 صبح امروز به بعد انواع نیروهای پلیس ضد شورش، گله های اوباش موتور سوار بسیجی و پاسدار و... در سطح شهر و نقاط حساس مستقر شده اند. پیش از ظهر امروز در میدان ونک علیرغم حضور پر شمار انواع پلیس ضد شورش و نیروهای سرکوب٬ جوانان و مردم علیه حکومت جهل و جنایت اسلامی دست به تجمع و اعتراض زده و با مزدوران سرکوبگر درگیر شده اند. هر چه به ساعات بعدازظهر نزدیکتر میشویم رفته رفته بر تعداد انواع رنگارنگ آدمکشان حرفه ای و لمپن چاقوکشهای بسیجی و پاسدار در غالب دسته های صدها نفره موتور سوار افزوده میشود. از ابتدای صبح میدان آزادی، خیابان آزادی، خیابان حبیب الهی و... تا میدان انقلاب به قرق هزاران نفر از انواع لباس شخصی ها و پلیس ضد شورش در آمده است.

هم اکنون ساعت 4عصر صدها نفر از اوباش سرکوبگر با خستگی و ابهام با یونیفورم های مخصوص و انواع کوله پشتی های مجهز به امکانات ضد شورش در حالیکه از فرط بی انگیزگی به باطوم هایشان لم داده٬ بی هدف و سرگردان در کنار برج سفید آزادی نشسته اند. وجب به وجب٬ تنگ و کیپ هم٬ در زیر برق آفتاب در فواصل بسیار نزدیک صدها پلیس ضد شورش با قیافه های مضحک و درمانده با باطوم و سپر و کلاه خودهای سنگین در هوای گرم و سوزان دور تا دور میدان آزادی و ابتدای اتوبان جناح تا ابتدای اتوبان کرج و ترمینال میدان آزادی ایستاده اند. در همین حال در جنب ترمینال بیش از صدها نفر از پاسدار بسیجی های لمپن چاقوکش با موتورهای مخصوص پارک شده ایستاده اند. کمی پایین تر از میدان آزادی به سمت دانشگاه شریف در مقابل ساختمان نیمه کاره و در حال احداثی بیش از 500 دستگاه موتور سیکلت مخصوص نیروهای سپاه و بسیج پارک شده است. گله بزرگ اوباش بسیجی و پاسدار ریش دار با لباسهای پلنگی از گرما و شدت آفتاب به داخل ساختمان مخروبه پناه برده و از خستگی بطور مفرط آب سر می کشند.

این صحنه های زشت و رکیک و این فضای لمپنیسم و جنایت آلود ناخودآگاه انسان را به یاد صحرای کربلا و گستاخی امام حسین شان میاندازد. در مقابل ساختمان بسیج مقداد دهها نفر بسیجی و پاسدار ایستاده اند. در داخل ساختمان بیش از چند هزار موتور سیکلت و نیروی اوباش آماده مستقر شده اند و دهها دستگاه اتوبوس انباشته از پلیس ضد شورش در خیابانها و کوچه های فرعی خیابان آزادی برای مبادا مستقر شده اند. مسیر مخصوص حرکت اتوبوسهای بی آر تی که وسیله جابجایی مسافرین داخل شهریست به محل جولان دسته های چند هزار نفره گله های موتور سوار بسیجی و پاسدار در آمده است. حتی از اتوبوسهای بی آر تی به جای حمل مسافر برای جابجایی نیرو و تجهیزات سرکوب  استفاده میکنند و خیابان و پیاده رو میادین و مسیرهای طرح ترافیک لحظه ای از جولان قلدرمنشانه اوباش موتور سوار در امان نیست.

دانشگاه صنعتی شریف در محاصره کامل صدها نفر از انواع پلیس ضد شورش و نیروهای سرکوب است. تعداد 10 تا 20 نفر از بسیجی ها در حالیکه در هیبت دانشجو در آمده  و عکسهای خمینی و خامنه ای قاتل و پرچم جمهوری جنایت اسلامی را در دست دارند٬ به پشت میله ها و سر در دانشگاه رفته و مرتب مشغول انتر چرخانی هستند. به سمت میدان انقلاب در ابتدای خیابان آذربایجان، خوش، رودکی، نواب تا فیاض بخش و پارک اوستا٬ بیش از هزاران نفر از مزدوران سرکوبگر با انواع تجهیزات کامل ایستاده اند. در مقابل زمزم٬ تعداد موتورسیکلت های پارک شده سپاه و مزدوران سرکوبگر و پلیس ضد شورش بسیار بسیار زیاد و گسترده است. در مقابل ورودیها و خروجی های ایستگاههای مترو بشدت نیروی سرکوب مستقر نموده اند.

حوالی ساعت 45/4 عصر جوانان و مردم در داخل و قسمت ورودی متروی خیابان انقلاب با شعارهای ضد حکومتی دست به تجمع و اعتراض و تظاهرات میزنند. دسته دسته انواع ارازل و فالانژهای مزدور و پلیس ضد شورش با عجله خود را به محل میرسانند و... در میان شعارهای ضد حکومتی و اعتراض پرشور جوانان و مردم کار به پرتاب گاز اشک آور و فلفل و تیراندازی هوایی میکشد. دسته ها و گله های هار و وحشی موتور سوار با هدف ایجاد فضای رعب و وحشت در همه خیابانهای تهران سرگردانند. هرچه بیشتر میکوشند به همان میزان وحشت زده، منفور و منزوی ترند.

از بعدازظهر امروز دور تا دور فلکه دوم آریاشهر را سربازان با سپر و باطوم و جوشن به دست را گمارده اند. به یکی از سربازان که همچین وارفته و بیحال ایستاده نزدیک شده و میگویم: اینجا چکار میکنی؟ برای چه ایستاده ای؟ تا کی باید بایستی و... با سستی و کرختی مضحکی میگوید: خودم هم نمیدانم برای چه و تا کی باید اینجا باشم٬ فقط خیلی خسته شده ام!

در فلکه اول صادقیه، پل ستارخان و مقابل بازارچه های سنتی ستارخان صدها نفر از نیروهای پلیس ضد شورش و گله های اوباش موتور سوار ایستاده اند. از ظهر امروز در ابتدای بلوار فردوس شرق جنب اتوبان ستاری خیابان را مسدود نموده و ایست و بازرسی گذاشته اند. اوضاع در چهار راه  ولیعصر، خیابان و میدان ولیعصر به سمت میدان 7 تیر و حوالی خیابان و میدان جمهوری نیز بشدت پلیسی و نظامی است. همه شهر تهران به حالت حکومت نظامی مطلق در آمده است. دستگيرى در همه نقاط بوده است اما از میزان دقيق دستگیر شدگان خبری در دست نیست. هم اکنون ساعت 9 شب اوضاع همچنان نظامی و ملتهب است.

در لابلای تمام حوادث چند روز اخیر و بخصوص امروز دو نکته بسیار مهم قابل تعمق و توجه است: اول خشم و تنفر مردم. مبارزه و اعتراض خستگی ناپذیر و گسترده و میلیونی جوانان و توده های زحمتکش برای سرنگونی کامل حکومت سرمایه داری، اسلام و خدا. و دوم از هم پاشیدگی صفوف حکومت. بی انگیزگی و هراس، اضمحلال و ترس و بن بست های علاج ناپذیر و تشتت روزافزون   سراپای حکومت جنایت و قتل اسلامی را فرا گرفته است .

 

ساعت 10 شب بیست و دوم خرداد ماه٬
 نازنین اکبری٬ فعال حزب اتحاد کمونیسم کارگری

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٢٣ خرداد ١۳۸۹ – ١٣ ژوئن ۲۰١۰