شور و هیجان و همبستگی در سنندج
حبیب الله لطیفی هنوز با ما است!

دیروز شنبه چهارم دیماه، شهر سنندج مملو از اضطراب و اعتراض بود. مردم خشمگین به اشکال مختلف اعتراض خود را به حکم اعدام حبیب لطیفی ابراز می کردند. رژیم در شهر عملا حکومت نظامی العام کرده بود و راه های ورود و خروج شهر را کاملا زیر کنترل گرفته بود. و از ورود خانواده های چند زندانی سیاسی به شهر ممانعت بعمل آورد. شبانگاه ده ها نفر همراه خانواده حبیب در مقابل زندان سنندج تجمع کردند و خواهان لغو حکم اعدام وی شدند. مردم در گوشه و کنار شهرتجمع کرده بودند. قرار بود حبیب را ساعت شش بامداد یکشنبه اعدام کنند. خانواده حبیب عصر شنبه با او ملاقات کردند.

فضای خشم و اعتراض فقط در بیرون زندان نبود. درون زندان نیز زندانیان سیاسی و سایر زندانیان بند دو زندان سنندج شب پیش در اعتراض به حکم حبیب  دست به شورش زده بودند. مامورین امنیتی زندان معترضین را مورد ضرب و شتم قرار دادند. اعتراض زندانیان در این بند تا نزدیک صبح ادامه داشت و مامورین امنیتی زندان در حال آماده باش قرار داشتند.

 

http://www.hra-news.net/images/stories/Z/zendan-sanandaj.jpg

رژیم اسلامی در هراس از انفجار خشم مردم معترض سنندج، اعدام حبیب را تا اطلاع ثانوی بتعویق انداخته است. امروز صبح یکشنبه خانواده حبیب ساعت پنج و نیم صبح به زندان سنندج مراجعه کردند و رئیس زندان این خبر را به اطلاع آنها رساند. خانواده حبیب موفق شدند امروز صبح با او ملاقات کنند. خواهر حبیب در میان جمعیتی که در مقابل زندان جمع شده بود و خانواده او را به گرمی در آغوش گرفته بود، خبر تعویق حکم اعدام را به اطلاع تجمع کنندگان رساند. مردم با شادی از این خبر استقبال کردند. اشک شوق و شادی از چشمان شان جاری شده بود. خواهر حبیب سپس اعلام کرد که زندانیان با توزیع نقل و شیرینی این خبر را جشن گرفته اند. او همچنین پیام تشکر حبیب از همه مردم، بخصوص نهاد ها، فعالین حقوق بشر، احزاب و رسانه ها که در این مدت برای لغو حکم اعدام او فعالیت کرده اند را باطلاع جمع رساند.
 حزب اتحاد کمونیسم کارگری ضمن تبریک به حبیب، خانواده اش و تمام انسان هایی که برای آزادی حبیب تلاش کردند، توجه همگی را به این نکته جلب میکند که رژیم اسلامی، نظامی جنایتکار، موذی و مزور است. باید هشیار و آماده بود. خطر هنوز بالای سر حبیب قرار دارد. تا زمانیکه حبیب آزاد نشده است، خطر او را تهدید می کند. باید مبارزه برای آزادی وی را ادامه دهیم.
لازم به ذکر است که این اتفاق مهم یکبار دیگر نشان داد که رژیم اسلامی تا چه میزان از اتحاد و همبستگی مردم در هراس است. مردم سنندج توانستند در کنار معترضین به حکم اعدام حبیب در گوشه و کنار دنیا این حکم ننگین و جنایتکارانه را بتعویق بیاندازند. اگر بتوان این اتحاد و همبستگی را دائمی کرد، اگر بتوان تشکلات توده ای مردم را، شورای محلات، شوراهای کارگری، شوراهای سرخ ها را تشکیل داد و مردم را در آنها مجتمع و متشکل کرد، قادر خواهیم بود که رژیم اسلامی را به عقب بنشانیم. رژیم اسلامی از مردم متحد و متشکل بسیار هراسان است. باید این روحیه اعتراض و اتحاد و همبستگی را در ظرف های متشکل تداوم بخشید.


مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی
حزب اتحاد کمونیسم کارگری
5 دیماه 1389، 26 دسامبر 2010