کارخانه جلوبندی خودرو ایران (لاهیجان)
دستمزدهای پرداخت نشده و اخراج کارگران !

بنا به خبر دريافتى٬ بیش از 250 نفر از کارگران کارخانه جلوبندی خودرو ایران واقع در لاهیجان٬ با وجود اعتراض و پی گیریهای مکرر٬ تاکنون موفق به دریافت دستمزدها و مبالغ اضافه کاری مربوط به مرداد ماه خود نشده اند. این روزها با پایان شهریور ماه قرارداد تعدادی از کارگران به پایان رسیده و تا این لحظه 2 نفر از کارگران در لیست اخراجی ها هستند. پور نصیری مالک کارخانه و کلان سرمایه دار میلیاردر٬ بارها در جواب کارگران معترضی که خواهان دریافت دستمزدهای ناچیز خود بوده اند با گستاخی گفته است: الان ما در شرایط بحرانی و ورشکستگی هستیم٬ باید تولید را به انبوه بیشتری برسانیم٬ کارگران هم باید بیشتر کار کنند و توقعات خود را هم پائین بیاورند.

بنا به دستور پور نصیری و به بهانه بحران و کسادی بازار٬ دستمزدهای کارگران همیشه یکماه عقبتر و آنهم با تاخیر و کارشکنی پرداخت میشود. همین امر کارگران و خانواده هایشان را برای پرداخت اجاره خانه و تامین ابتدایی ترین نیازهای روزانه شان با مشکل جدی روبرو ساخته است. یکی از کارگران معترض میگفت: به ما که میرسند باید بیشتر کار کنیم و توقعی هم نباشد. مائی که حتی در روستاهای اطراف لاهیجان مستاجریم و ... اما همین پور نصیری با درآمدهای میلیاردی و زندگی آنچنانی اش در کنار استخر لاهیجان توقعش چقدر و چگونه است !

کارخانه جلوبندی خودرو ایران واقع در لاهیجان با بیش از 250 کارگر قراردادی سفید امضا و یکطرفه٬ با قراردادهای 2 ماهه و پایه دستمزد 264 هزار تومانی٬ سازنده انواع قطعات جلوبندی خودر و سیبک است که عمدتا سفارشات سایپا و ایران خودرو را انجام میدهد. ساعت کار کارگران از 30/7 صبح تا 30/2 و اضافه کار اجباری در ازای پرداخت حداقل ترین دستمزد تا شب ادامه دارد. لازم به یاد آوریست پور نصیری توانسته است با پرداخت رشوه و ایجاد روابطی با باندهای حکومت اوباش اسلامی سرمایه داران٬ مخصوصا با آخوند قربانی امام جمعه رشت و در ادارات کار و بیمه و دادگستری٬ نفوذ زیادی بدست آورد که از این نفوذ و روابط برای خفه نمودن صدای کارگران معترض و اخراجی و مصدوم در محل کار استفاده می کند .

 

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
١٨ سپتامبر ٢٠٠٩ – ٢٧ شهريور ١٣٨٨