کارگران شرکت مشاوره طرح و تعاون
دستمزدهای پرداخت نشده، تهدید به اخراج

بنا به خبر دريافتى٬ بیش از 100 نفر از کارگران شرکت ساختمانی مشاوره طرح و تعاون علیرغم اعتراضات و پیگیریهای مکرر و تاکنونی خود موفق به دریافت دستمزدهاى معوقه و مبالغ اضافه کاری و همچنین سنوات مربوط به اسفند ماه سال گذشته نشده اند. این در حالیست که بعلت کار شکنی و دزدی سرمایه داران و عوامل کارفرما دستمزدهای فروردین ماه امسال نیز معوق شده است.

به دنبال فشار و اعتراض کارگران سرانجام طی چند روز گذشته نور بخش مدیر شرکت و همدستانش به تازگی اقدام به پرداخت دستمزد بهمن ماه سال پیش نموده اند! جواب همیشگی نور بخش به کارگران  "نیست و نداریم" است. نور بخش بارها در جواب کارگران معترض با گستاخی گفته است: همینه که هست اگه خیلی ناراحتید بفرمایید، اخراج! تا دلتان بخواهد کارگر بیکار فت و فراوان است!

یکی از کارگران معترض میگفت: آیا نور بخش و همدستانش با درآمدهای میلیونی ماهیانه شان مثل ما کارگران زندگی میکنند؟ آیا اینها هم مانند ما کرایه خانه هایشان عقب افتاده و نان شب خانواده شان را با قرض و بدهکاری و شرمندگی فراهم میکنند؟ تازه حکومت اسلامیشان هم میخواد با حذف یارانه ها فقر و گرانی و بدبختی ما را به عرش آسمان برساند.

شرکت مشاوره و طرح تعاون، با بیش از 100 نفر کارگر قراردادی و سفید امضا با قراردادهای یکطرفه و شش ماهه و دستمزدهای 264 هزار تومانی (تاکنون حتی دستمزد 303 هزار تومانی به کسی پرداخت نشده) مجری و مشاور در طرحهای ساختمانی و شهر سازی است. ساعت کاری کارگران از 8 صبح تا 5 عصر و انجام اضافه کاری بنا بر نیاز کارفرما اجباری است. دفتر مرکزی شرکت در یوسف آباد تهران است. 

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری

١۴ ارديبهشت ١٣٨٩ – ۴ مه ٢٠١٠