ادامه بازداشت ها در سنندج و نقده
آزادی سه تن از خانواده حبیب لطیفی

بدنبال بازداشت های چند روز اخیر در سنندج، سه فعال کارگری در نقده به دادگاه انقلاب احضار شده اند. سه تن از اعضای کميته هماهنگی برای کمک به ايجاد تشکلهای کارگری در نقده به نام های عمر اسماعيل پور، ابراهيم اسماعيل پور و صديق خسروی به دادگاه انقلاب اروميه احضار شدند. طبق گزارشات، عمر اسماعيل پور بايستی روز پانزدهم ديماه سال جاری و ابراهيم اسماعيل پور و صديق خسروی روز ۲۹ دی ماه در دادگاه انقلاب اسلامی اروميه حاضر شوند. این سه فعال کارگری، چندی پيش توسط نيروهای امنيتی در شهر نقده بازداشت و پس از مدتی با قرار وثيقه از زندان آزاد شده بودند .
بعلاوه رحیم لقمانی، معلم آموزش و پرورش سنندج و شاعر و ناصح نقشبندی فعال سیاسی که برادر همسر رحیم لقمانی است از سوی نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شدند. همچنین دلیر اسکندری، فعال دانشجویی و مدنی و دبیر ادواری اتحادیه ی دانشجویان کرد، طی یک تماس تلفنی به اداره کل اطلاعات استان کردستان احضار شد و تاکنون از اطلاعی از او در دست نیست.
نیروهای امنیتی عباس لطیفی، شهین و بهار لطیفی، پدر و دو خواهر حبیب لطیفی را آزاد کردند.
بدنبال اعتراض موفقیت آمیز مردم سنندج در روز شنبه چهارم دیماه به حکم اعدام حبیب لطیفی، رژیم سرکوب اسلامی، بمنظور عقب نشاندن مردم و ایجاد فضای ترس و سکوت، دستگیری گروهی از فعالین اجتماعی و سیاسی را در دستور خود گذاشته است. این تاکتیک شناخته شده رژیم اسلامی است. در مقابل مبارزات متحد و جمعی مردم موقتا عقب می نشیند و بعد می کوشد آنها را در تنهایی و خلوت خود دستگیر و مورد شکنجه و آزار قرار دهد. رژیم بشدت از مبارزه متحد و سازمانیافته توده ای در هراس است. رژیم بسیار نگران عواقب مقابله گسترده با مردم در یک مبارزه توده ای است. باید این تاکتیک رژیم را به شکست کشاند. باید سازمان یافت و متحدانه با سیاست های سرکوب آن و برای آزادی زندانیان سیاسی مبارزه کرد. این تنها راه به عقب نشاندن این رژیم جنایتکار است. برای آزادی کلیه دستگیرشدگان و برای آزادی بی قید وشرط زندانیان سیاسی متحد شویم.

مرگ بر جمهوری اسلامی
آزادی، برابری، حکومت کارگری
زنده باد جمهوری سوسیالیستی
حزب اتحاد کمونیسم کارگری
8 دیماه 1389- 29 دسامبر 2010